• 4-0 η ΑΕΚ τον Άρη παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο!

H AEK επικράτησε με σκορ 4-0 του Άρη στο ΟΑΚΑ (κεκλεισμένων των θυρών), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.
    Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, ο ορεξάτος Λούκας Μπογέ άνοιξε το σκορ με εξαιρετική ατομική προσπάθεια που ξεκίνησε σχεδόν από τη σέντρα, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ του με την κιτρινόμαυρη φανέλα.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη «καθάρισε» το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη σε δύο κεφαλιές του Έκι Πόνσε (56′ – 62′), έπειτα από κόρνερ του Ροντρίγκο Γκάλο και γύρισμα του Μιχάλη Μπακάκη αντιστοίχως.

Το… κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 4-0 της ΑΕΚ απέναντι στον Άρη στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, έβαλε ο Μάρκο Λιβάια στο 72ο λεπτό του αγώνα, έπειτα από συνεργασία του με τον Λούκας Μπογέ.