• Περιφερειακές εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι Περιφερειάρχες στις 13 Περιφέρειες

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Στερεάς Ελλάδας

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Δημήτρης Αναγνωστάκης
    Ψηφοδέλτιο Στερεά…Υπεροχής – Δημήτρης Αναγνωστάκης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Φάνης Σπανός
    Ψηφοδέλτιο Επιμένουμε…Στην καρδιά της Ελλάδας
    Υποψήφια Περιφερειάρχης: Κατερίνα Μπατζελή
    Ψηφοδέλτιο Πατρίδα μας η Στερεά – Κατερίνα Μπατζελή
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιώργος Μαρίνος
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Γιώργος Μαρίνος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Απόστολος Γκλέτσος
    Ψηφοδέλτιο Ενωτική Περιφερειακή Κίνηση – Απόστολος Γκλέτσος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Χαράλαμπος Γιώτης
    Ψηφοδέλτιο Ελληνική Αυγή για τη Στερεά Ελλάδα – Χαράλαμπος Γιώτης

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Ηπείρου

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Αλέκος Καχριμάνης
    Ψηφοδέλτιο Αξιοβίωτη Ανάπτυξη Ηπείρου – Αλέκος Καχριμάνης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιώργος Ζάψας
    Ψηφοδέλτιο Κοινό των Ηπειρωτών – Γιώργος Ζάψας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Δημήτρης Δημητρίου
    Ψηφοδέλτιο Ήπειρος Όλον – Δημήτρης Δημητρίου
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιώργος Πρέντζας
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Γιώργος Πρέντζας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Κωνσταντίνος Αναγνώστου
    Ψηφοδέλτιο Ελληνική Αυγή για την Ήπειρο – Κωνσταντίνος Αναγνώστου
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Σπύρος Ριζόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Ορίζοντες Ηπείρου – Σπύρος Ριζόπουλος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Κώστας Νουτσόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Ανυπότακτη Ήπειρος – Κώστας Νουτσόπουλος

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Χρήστος Μέτιος
    Ψηφοδέλτιο Περιφερειακή Αναγέννηση – Χρήστος Μέτιος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Κωνσταντίνος Κατσιμίγας
    Ψηφοδέλτιο Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία – Κωνσταντίνος Κατσιμίγας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Κώστας Σιμιτσής
    Ψηφοδέλτιο Περιφέρεια σε Δράση – Κώστας Σιμιτσης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Δημήτρης Παπατολίδης
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Δημήτρης Παπατολίδης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Χριστόδουλος Τοψίδης
    Ψηφοδέλτιο Περιφερειακή Σύνθεση – Χριστόδουλος Τοψίδης

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Αττικής 2019

    Υποψήφια Περιφερειάρχης: Ρένα Δούρου
    Ψηφοδέλτιο Δύναμη Ζωής – Ρένα Δούρου
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιώργος Πατούλης
    Ψηφοδέλτιο Νέα Αρχή για την Αττική – Γιώργος Πατούλης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιάννης Σγουρός
    Ψηφοδέλτιο Ανεξάρτητη Αυτοδιοίκηση Αττικής- Γιάννης Σγουρός
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Ηλίας Παναγιώταρος
    Ψηφοδέλτιο Ελληνική Αυγή για την Αττική – Ηλίας Παναγιώταρος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιάννης Πρωτούλης
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Γιάννης Πρωτούλης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νίκος Παπαδάκης
    Ψηφοδέλτιο Αττική Πράσινη Περιφέρεια – Νίκος Παπαδάκης
    Υποψήφια Περιφερειάρχης: Μαριάννα Τσίχλη
    Ψηφοδέλτιο Ανυπότακτη Αττική – Μαριάννα Τσίχλη
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Κώστας Τουλγαρίδης
    Ψηφοδέλτιο Αντικαπιταλιστική Ανατροπή στην Αττική – Κώστας Τουλγαρίδης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Θάνος Τζήμερος
    Ψηφοδέλτιο Δημιουργία – Θάνος Τζήμερος

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Βορείου Αιγαίου

    Υποψήφια Περιφερειάρχης: Χριστιάννα Καλογήρου
    Ψηφοδέλτιο Εμείς για το Αιγαίο – Χριστιάννα Καλογήρου
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Παναγιώτης Χριστόφας
    Ψηφοδέλτιο ΤΟΛΜΑΜΕ για το Βόρειο Αιγαίο – Παναγιώτης Χριστόφας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιάννης Σπιλάνης
    Ψηφοδέλτιο Συμπαράταξη Πολιτών – Γιάννης Σπιλάνης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Στράτος Γεωργούλας
    Ψηφοδέλτιο Ο Άλλος Δρόμος – Στράτος Γεωργούλας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Σταύρος Τάσσος
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Σταύρος Τάσσος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Κώστας Μουτζούρης
    Ψηφοδέλτιο Άλμα Ανάπτυξης στο Βόρειο Αιγαίο – Κώστας Μουτζούρης

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Δυτικής Ελλάδας

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Απόστολος Κατσιφάρας
    Ψηφοδέλτιο Δικαίωμα στην Πρόοδο – Απόστολος Κατσιφάρας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νεκτάριος Φαρμάκης
    Ψηφοδέλτιο Όλα από την Αρχή – Νεκτάριος Φαρμάκης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νίκος Καραθανασόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Νίκος Καραθανασόπουλος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Ανδρέας Νικολακόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Πατριωτική Αυγή – Ανδρέας Νικολακόπουλος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Κώστας Σπηλιόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Δυτική Ελλάδα Μπροστά – Κώστας Σπηλιόπουλος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Βασίλης Χατζηλάμπρου
    Ψηφοδέλτιο Αντίσταση Πολιτών Δυτικής Ελλάδας – Βασίλης Χατζηλάμπρου

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Θεσσαλίας

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Απόστολος Κατσιφάρας
    Ψηφοδέλτιο Δικαίωμα στην Πρόοδο – Απόστολος Κατσιφάρας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νεκτάριος Φαρμάκης
    Ψηφοδέλτιο Όλα από την Αρχή – Νεκτάριος Φαρμάκης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νίκος Καραθανασόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Νίκος Καραθανασόπουλος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Ανδρέας Νικολακόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Πατριωτική Αυγή – Ανδρέας Νικολακόπουλος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Κώστας Σπηλιόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Δυτική Ελλάδα Μπροστά – Κώστας Σπηλιόπουλος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Βασίλης Χατζηλάμπρου
    Ψηφοδέλτιο Αντίσταση Πολιτών Δυτικής Ελλάδας – Βασίλης Χατζηλάμπρου

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Ιονίων Νήσων

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Θεόδωρος Γαλιατσάτος
    Ψηφοδέλτιο Ανεξάρτητη Αυτοδιοικητική Συνεργασία Αρχών – ΑΝ.Α.Σ.Α – Θεόδωρος Γαλιατσάτος
    Υποψήφια Περιφερειάρχης: Ρόδη Κράτσα – Τσαγκαροπούλου
    Ψηφοδέλτιο Ιόνιο δυνατά – Κάθε νησί ψηλά – Ρόδη Κράτσα – Τσαγκαροπούλου
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Αλέξανδρος Αλεξάκης
    Ψηφοδέλτιο Επτανησιακή Πρωτοβουλία
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Σπύρος Σπύρου
    Ψηφοδέλτιο Ιόνιος Συμμαχία – Σπύρος Σπύρου
    Υποψήφια Περιφερειάρχης: Αλεξάνδρα Μπαλού
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Αλεξάνδρα Μπαλού

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Κεντρικής Μακεδονίας

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Απόστολος Τζιτζικώστας
    Ψηφοδέλτιο Αλληλεγγύη – Απόστολος Τζιτζικώστας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Χρήστος Γιαννούλης
    Ψηφοδέλτιο Κοιτάμε Μπροστά – Χρήστος Γιαννούλης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Χρήστος Παπαστεργίου
    Ψηφοδέλτιο Πράξεις για τη Μακεδονία
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Σωτήρης Αβραμόπουλος
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Σωτήρης Αβραμόπουλος
    Υποψήφια Περιφερειάρχης: Δέσποινα Χαραλαμπίδου
    Ψηφοδέλτιο Ανυπότακτη Δημοκρατική Μακεδονία – Δέσποινα Χαραλαμπίδου
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νικόλαος Χρυσομάλλης
    Ψηφοδέλτιο Ελληνική Αυγή για την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας – Νικόλαος Χρυσομάλλης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Φίλιππος Γκανούλης
    Ψηφοδέλτιο Οικολογία Πράσινη Λύση – Φίλιππος Γκανούλης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γαβριήλ Αβραμίδης
    Ψηφοδέλτιο ΠΡΩΤΗ ΔΥΝΑΜΗ για τη Μακεδονία – Γαβριήλ Αβραμίδης

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Κρήτης

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Σταύρος Αρναουτάκης
    Ψηφοδέλτιο Κρήτη Πρώτη Δύναμη – Σταύρος Αρναουτάκης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Αλέξανδρος Μαρκογιαννάκης
    Ψηφοδέλτιο Η Κρήτη Μπροστά – Αλέξανδρος Μαρκογιαννάκης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Μανώλης Συντυχάκης
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Μανώλης Συντυχάκης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιώργος Πιαγκαλάκης
    Ψηφοδέλτιο Ανυπότακτη Κρήτη – Γιώργος Πιαγκαλάκης

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Νοτίου Αιγαίου

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιώργος Χατζημάρκος
    Ψηφοδέλτιο Μπροστά το Νότιο Αιγαίο – Γιώργος Χατζημάρκος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Μανώλης Γλυνός
    Ψηφοδέλτιο Συμμαχία Νοτίου Αιγαίου – Μανώλης Γλυνός
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιάννης Ντουνιαδάκης
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Γιάννης Ντουνιαδάκης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νίκος Αττιτής
    Ψηφοδέλτιο Ελληνική Αυγή για το Νότιο Αιγαίο – Νίκος Αττιτής
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Χαράλαμπος Κόκκινος
    Ψηφοδέλτιο Πνοή δημιουργίας Νοτίου Αιγαίου – Χαράλαμπος Κόκκινος

    Υποψήφιοι Περιφερειάρχες Πελοποννήσου

    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Πέτρος Τατούλης
    Ψηφοδέλτιο Νέα Πελοπόννησος – Πέτρος Τατούλης
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιώργος Δέδες
    Ψηφοδέλτιο Νέοι Δρόμοι για την Πελοπόννησο – Γιώργος Δέδες
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Παναγιώτης Νίκας
    Ψηφοδέλτιο Πρωτοβουλία για την Πελοπόννησο – Παναγιώτης Νίκας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Γιάννης Μπουντρούκας
    Ψηφοδέλτιο Πελοποννησιακή Συμμαχία – Γιάννης Μπουντρούκας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Νίκος Γόντικας
    Ψηφοδέλτιο Λαϊκή Συσπείρωση – Νίκος Γόντικας
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Θανάσης Πετράκος
    Ψηφοδέλτιο Αγωνιστική Συνεργασία για την Πελοπόννησο – Θανάσης Πετράκος
    Υποψήφιος Περιφερειάρχης: Δημήτης Τζεμπετζής
    Ψηφοδέλτιο Ελληνική Αυγή για την Πελοπόννησο – Δημήτρης Τζεμπετζής

    arrow